O kameňoch

VITAJTE NA STRÁNKE SHAMBALLA DOMINI

VITAJTE NA STRÁNKE SHAMBALLA DOMINI

Predpokladám, že ste moju webovú stránku nenavštívili náhodou a tak ako mne priniesli liečivé kamienky nový rozmer do života, tak možno aj Vám prinesú iný pohľad na život na zdravie a na celkové dianie okolo nás.
 

Liečivé kamene podľa znamení zverokruhu

Liečivé kamene podľa znamení zverokruhu

O magickej sile a energii, ktorá sa ukrýva  v kameňoch, bolo už popísaných nespočetne veľa kníh a odbornej literatúry. Prvé záznamy o týchto „posloch zemskej energie“ sa datujú už pred 4000 rokmi pr.n.st. Silné a pozitívne vibrácie kameňov harmonizujú ľudský organizmus a pôsobia naň ako liek a ochrana. Choroby často nie sú nič iné ako vybočenie organizmu z rovnováhy.

Každý z nás je absolútne jedinečná a neopakovateľná bytosť, preto aj výber nášho osobného kameňa či kameňov je osobitnou záležitosťou. Najčastejšie používaným „návodom pre výber“ je zaradenie kameňov podľa znamenia. Kamene sa v jednotlivých znameniach môžu prelínať- u každého znamenia pôsobí až 5-6 polodrahokamov. Pri výbere Vám odporúčam počúvať vlastnú intuíciu, tá nikdy nesklame. Práve ten kameň, ktorý vás či už farbou alebo tvarom osloví, je ten správny. Človek si podvedome vyberie kameň, s ktorým sa vnútorne stotožňuje !

ACHÁT

ACHÁT

Achát je kameň, ktorý vzniká postupnými nánosmi a preto má na priereze vzhľad letokruhov. Z achátu sa vyrába mnoho druhov šperkov, avšak náramky sú dodnes pravdepodobne najpopulárnejšie. Shamballa, náramok zdravia a životnej energie z achátu je určený všetkým ľuďom, ktorí cítia vo svojom okolí negatívnu energiu. Práve šperky z tohto kameňa dokážu negatívnu energiu premeniť na energiu pozitívnu. Negatívna energia často pochádza z ublížených emócií, hnevu, či nepokoja. Proti takýmto elementom života dokáže achát účinne bojovať a tak v každom dni pomôcť každému, kto náramok z achátu nosí.

AMETYST

AMETYST

Ametyst je jeden z najmocnejších kameňov, ktorý dokáže pozitívne ovplyvniť mnoho fyzických aj psychických funkcií človeka. Ametyst je kameň fialovej farby, rôznych odtieňov, ktoré varírujú od tých najtmavších po najbledšie.

Ametyst sa považuje za „kameň ducha a mysle“. Má mnoho účinkov na človeka na úrovni emočnej, psychickej aj duchovnej. Človek, ktorý nosí tento polodrahokam, sa dokáže jednoduchšie priblížiť svojim emóciám. Rovnako posilňuje aj silu vôle a pomáha stanoviť reálne ciele.

Dôležitú úlohu hrá v duchovnej očiste a pri meditácii. Pomáha odpojiť myseľ od starostí každodenného sveta, čím jej dovoľuje preniknúť do hlbších sfér meditácie. Práve ametyst sa považuje za kameň, ktorý dokáže priniesť najvyššiu formu meditácie a pokoja. Legendy hovoria, že duchovne zrelý človek, môže pomocou ametystu zažiť aj zjavenia alebo vízie.