Posledné príspevky

Stiahni si e-book Shamballa Domini!

Stiahnite si najnovší Shamballa Domini E-book o drahých kameňoch!

OPÁL RUŽOVÝ

OPÁL RUŽOVÝ

Niekedy sa ružovému opálu hovorí aj Anjelská pokožka (Angel Skin} alebo Pepermintový cukrík (peppermint candy}. Je to kameň obnovy. Obnovuje spätný vzťah medzi jedincom a univerzálnou energiou. Sprevádza nás cestou života, pomáha nám vyberať si ten správny smer a vytvára trvalé puto medzi vedomím a podvedomím. Ružový opál nám pomáha zbaviť sa starých vzorcov správania sa, myslenia a aj cítenia, prehlbuje naše porozumenia v oblasti psychológie a čistí naše srdce aj myseľ. Má vynikajúce schopnosti liečiť emócie. Je kameňom srdcovej čakry.
Ak držíme ružový opál v ruke počas meditácie, alebo ak ho máme v noci pod vankúšom, môže nám poskytnúť pokoj a mier. Pomáha nám pritom akceptovať bolestivé spomienky a pritom ich spracovať a zabudnúť na ne. 

OPÁL ŽLTÝ

OPÁL ŽLTÝ

Opál je citlivý kameň s jemnými vibráciami. Podporuje originálne a dynamické tvorivé sily v nás. Je nápomocný pri objavovaní a prejavovaní nášho skutočného Ja. Opál dokáže aj pohlcovať aj vysielať. Prijíma myšlienky a pocity z okolia, zosilňuje ich a vracia k ich zdroju. Jedná sa o karmický kameň, ktorý nás učí, že všetko čo vyšleme sa nám vráti späť. Opál je zároveň aj ochranný kameň - pokiaľ je správne naprogramovaný, urobí vás nenápadnými a neviditeľnými. Ak sa chcete vybrať na nebezpečné miesto, je výborným ochranným spoločníkom. 
 

LIEČIVÉ SCHOPNOSTI JEDNOTLIVÝCH KAMEŇOV V SKRATKE

LIEČIVÉ SCHOPNOSTI JEDNOTLIVÝCH KAMEŇOV V SKRATKE

Už v minulosti ženy ale aj muži verili na liečivú silu drahých kameňov. Nosili ich na svojom tele v podobe náramkov, náhrdelníkov, často krát polodrahokamy zdobili odev bohatých panovníkov, alebo sa nimi vykladali zlaté predmety, ktoré mali pre ľudí vysokú cenu. V dnešnej dobe nosíme drahé kamene v podobe šperkov, ktoré majú pre nás špeciálnu energetickú a liečebnú silu a veríme ich účinku. Tu je stručný prehľad liečivej schopnosti jednotlivých kameňov :